Ediční plán Mindok pro rok 2024

28. 12. 2023

Rok 2023 právě končí a jak jinak jej zakončit, než přehledem toho, co nás čeká v tom novém! Pojďme se nyní společně podívat na přehled námi oznámených novinek! Je rozhodně na co se těšit.

Všechny naše novinky naleznete již tradičně v našem přehledu připravovaných novinek, který pravidelně aktualizujeme. Pojďme se ale na ně nyní podívat podrobněji a třeba sem tam utrousíme i zbrusu nové informace.

První čtvrtletí roku 2024

Začátek roku začneme dvojicí menších, ale skvělých her! Hned od 15. ledna najdete v obchodech naše dvě novinky.

Klofni rybku je zábavná rodinná hra již od 10 let, z naší zkušenosti ji ale zvládnou i menší. Budete se v ní potápět se svými tučňáky do hlubin oceánu. Podaří se vám ulovit ty nejlepší ryby a zároveň se vyhnout nebezpečným žralokům? pokoušejte své štěstí a užijte si skvělou zábavu!

Naši hru Zbodni salát snad netřeba představovat – rychlá karetní hra o sbírání sad chytře využívá práci s kartami, kdy z jedné strany máte suroviny a z druhé bodování za sady. Novinka Zboduj město opět využívá tohoto principu, nově ale budete budovat ze svých karet vlastní město. Budete muset taktizovat a správně vyvážit poměr těch budov, které vám usnadňují stavbu nových, a těch, které přinášejí body. Kdo se stane tím nejlepším stavitelem?

Od 1. února se můžete těšit na unikátní Turing Machine. Jedná se o až geniálně vytvořený rébus – vaším cílem bude uhádnout trojmístné číslo. K němu se dopracujete za pomoci vybraných otázek. Těm vždy předložíte svůj tip (např. 435) a dle otázky dostanete i odpověď. Například takovou, že první číslo je či není nejmenší. No a na vás je, abyste si odpověď správně vyhodnotili a zapracovali do svého hádání.

Možností je v této hře nespočet a hrát ji můžete jak sami, tak i s ostatními, kde soupeříte o to, komu se kód podaří uhádnout nejrychleji. A to nejlepší? Celá hra (až na generování dalších zadání) vůbec nepotřebuje telefon ani počítač! Vše je totiž řešeno za pomoci děrných štítků – děrovaných kartiček, které vám v kombinaci s dalšími dají správnou odpověď. Věřte nám, podobnou hru jste ještě neviděli.

Faraway

V průběhu roku se dostane i na další hry. Jednou z nich je nedávno oznámený titul Faraway. V této hře budete putovat po tajemném ostrově tam a zpět, abyste jej prozkoumali. Postupně tedy budete pokládat jednotlivé kartičky před sebe, abyste je následně na konci hry vyhodnotili v přesně opačném pořadí!

Podaří se vám naplánovat vše, abyste získali co nejvíce bodů? Faraway je opravdu chytrá a rychlá hra, která pojme i hodně hráčů – užijete si ji až v 6.

Co tě žere a zbrusu nové Kabo


U rychlých her ještě chvíli zůstaneme a přesuneme se skoro až na párty. Co tě žere je totiž rychlá zábavná záležitost, ve které se budete snažit přežít co nejdéle a nebýt sežráni. No a samozřejmě vy se snažíte sežrat ideálně všechny ostatní. Hra funguje na velmi jednoduchém principu, kdy si každé kolo zvolíte jedno ze zvířátek, které máte na ruce. Potupně se pak zvířátka vyvolávají v daném pořadí a pokud jste sami, kdo si jej vybral, můžete sníst nějaké pod sebou (které teprve přijde na řadu). Podaří se vám odhadnout, co si vybrali soupeři?

Kabo je již naprostá legenda a stálice mezi karetními hrami. Jednoduchá blafovací záležitost, ve které musíte velmi dobře odhadnout, co mají ostatní hráči v ruce za karty. A to vše při hledání bájného jednorožce. Bohužel ale nastaly problémy s právy na hru a tak ji nebylo možné dotisknout. Naštěstí jsme ale našli cestu a tak máme nesmírnou radost, že vám přineseme zbrusu novou edici této hry! Pravidly je identická, nově ale nese krásné ilustrace od talentované Kláry Svačinové. Sledujte náš web a sociální sítě, již brzy si o tom řekneme více!

Andromeda’s Edge

Jste fanoušky velkých výpravných sci-fi her, ve kterých budete dobývat vesmír, budovat svou civilizaci a soupeřit s ostatními hráči? Tak to nehledejte dále, snad koncem příštího roku vám přineseme naprosto epickou záležitost – Andromeda’s Edge. Tvůrci oceňované Dwellings of Eldervale přináší novou velkou hru, ve které využívají své zkušenosti a herní mechanismy, které vypilovali a upravili na základě zpětné vazby od samotných hráčů, aby hra byla ještě lepší.

V této hře začnete na okraji galaxie pouze s malou základnou, pár loděmi a trochou surovin. Podaří se vám získat vliv, zdroje a užitečné technologie, abyste porazili ostatní národy? hru rovnou přineseme s rozšířením pro pro v 5 hráčích a také sólo.

Je rozhodně nač se těšit, půjde o záležitost galaktických rozměrů!

Nemesis: Den poté

Ve vesmíru ještě chvíli zůstaneme – v průběhu roku vám totiž přineseme dlouho očekávané rozšíření Den poté pro legendární vesmírnou atmosférickou hru Nemesis. Uvnitř naleznete nové postavy, karty a i herní desku. Rozšíření můžete zkombinovat se základní hrou, kdy si můžete po partii Nemesis zahrát ještě jednu, kdy přiletíte menší lodí k Nemesis. Snažíte se zjistit, co se stalo a splnit svůj tajný úkol dříve, než váš raketoplán vyrazí zpět.

Nové postavy můžete kombinovat se základní hrou Nemesis či s Nemesis: Lockdown, pakliže vlastníte rozšíření Chytridi a doplňky. jakmile se bude rozšíření blížit, připravíme pro vás přehlednou tabulku.

City of Great Machine

Mezi tematickými hrami, kde jeden hráč hraje proti zbytku, nás velmi zaujala novinka City of Great Machine. Ve steampunkovém světě se jeden z hráčů ujme role Všehostroje, který pevnou rukou vládne městu. Zbývající se snaží vyvolat revoluci a vymanit se z područí tyranického stroje. Komu se podaří zvítězit?

Koncem 19. století se nejlepší mozky své doby spojily, aby založily dokonalé město. Město vznášející se na plošinách v oblacích, město, kde se o všechny lidské potřeby stará obrovský inteligentní stroj, město, jehož obyvatelé poznají neomezený blahobyt.

Všehostroj měl ovšem o svém úkolu vlastní představy. I samotné lidi chtěl přestavět ve svůj obraz. Nejprve převzal techniky a operátory, a jak tak žasli nad mechanickým vylepšením vlastních těl, krůček za krůčkem ztráceli lidskost a svobodnou vůli.

Nyní bojují na jeho straně a vás odhodlaných zbývá jen hrstka. Dokážete se vzepřít v posledním pokusu zachovat si lidství, nebo je celé město ztraceno v zajetí Všehostroje?

Hegemony a Food Chain Magnate

Ve spolupráci s vydavatelstvím Fox in The Box vám v příští roce přineseme dvě skvělé herní záležitosti. V rámci Hegemony se ujmete role jedné ze společenských tříd. Budete drsný kapitalista, dělnická střída, stát či střední třída? Je to čistě na vás! jedná se o silně asymetrickou záležitost, kdy se za jednotlivé třídy hraje opravdu jinak a tak každá partie bude opravdu jiná. Milovníci propracovaných delších her plných strategie a vyjednávání si přijdou na své! hru navíc vydáváme v rozšířené edici rovnou s rozšířeními vylepšující hru v méně hráčích, než jsou maximální 4.

Druhá hra z této spolupráce je Food Chain Magnate, povedete svůj vlastní řetězec rychlého občerstvení. Podaří se vám namíchat neodolatelný koktejl skvělé nabídky, lokace a reklamy, aby zákazníci šli k vám namísto konkurence? S ostatními hráči si půjdete po krku a tato hra vám nedá opravdu nic zadarmo. To ale vůbec nevadí a právem se jedná o dlouhodobě skvěle hodnocenou hru mezi samotnými hráči.

A spousta dalších!

A samozřejmě chystáme i hromadu těch, které jsme ještě neoznámili. A začínáme hned 3. ledna opravdu velkým oznámením! 🐉 Tak sledujte náš web a sociální sítě!

 

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

×