fbpx

Připravujeme: Hegemony. Doveďte svou společenskou třídu k vítězství!

2. 8. 2023

Občas se najde hra, která nás po prvním zahrání naprosto vyšťaví, ale zároveň neuvěřitelně nadchne. Hegemony je přesně taková hra. Hutná a neuvěřitelně tematická, čímž vás naprosto vtáhne do děje.

V této epické hře se ujmete role za jednu ze společenských tříd. Dělnická třída se snaží získat co nejlepší podmínky pro své zaměstnance ve firmách, převážně pak vysoké platy a co nejlepší státní zdravotní péči. Velký podnikatel se snaží provozovat firmy, platit co nejméně zaměstnancům a na daních a vydělávat peníze na prodeji výrobků, které mu vyprodukovaly jeho firmy. Střední třída je na pomezí – má zaměstnance, ale i firmy a musí se snažit balancovat a najít tu správnou střední cestu. No a pak tu máme stát, který se snaží vybírat daně, poskytovat služby, provozovat státní podniky a celé to nějak ukočírovat.

Celé je to chytře řešené za pomoci zákonů, kdy vždy alespoň dva hráči mají naprosto protichůdné požadavky a je to o tom, co se vám podaří vyjednat a uzákonit. Na velmi robustním a dobře fungujícím mechanickém základě je tak i vrstva domlouvání mezi hráči a silné interakce. Nechybí ani možnost dělnické třídy vyvolat stávky či demonstrace, podnikatele využívat daňové ráje a vyhnout se tak placení a všichni tři pak mohou s radostí nechat stát zkrachovat, pokud si myslí, že je to zrovna nejlepší možnost.

Jak jste jistě pochopili, jedná se velkou hru pro náročné hráče, která si podle nás zaslouží vydání. Stejný názor pak měli i v Fox in the Box, takže jsme opět spojili síly a i tuto hru najdete příští rok v regálech s oběma logy.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

×