fbpx

Připravujeme: Faraway. Krásnou rychlou karetní hru s originálním tématem

13. 12. 2023

Nejen velkými hrami živ je člověk. Možná nejlepší malá karetka letošního Essenu (a určitě malá hra, co vzbudila největší ohlas) je FARAWAY.

Tématem je magický ostrov, kde se krajina mění tak rychle, že jediný způsob, jak ostrov poznat, je projít ho tam a zpět. A přesně to je hlavní zajímavou mechanikou hry – na kartách sbíráte různé symboly, které se mezi sebou kombinují, ale… hodnotí se odzadu. Když poté skórujete, otočíte svých 8 karet ostrova lícem dolů a přetáčíte je zpět od poslední, takže pro vaši šestou kartu platí k bodování to, co máte na šesté, sedmé a osmé kartě… ale ne to, co je na první kartě.

Tohle drobné přetočení způsobu myšlení dělá z FARAWAY originální a rychlý filler, když chcete rozjet či ukončit herní večer. Navíc hra pojme až 6 hráčů!

Ale opět tu narážíme na téma názvu. Námi v kolektivu zarezonovalo OSMERO, protože je to současně originálně znějící slovo a současně připomíná fakt, že hlavních karet ostrova bude každý hráč mít osm, ale nijak zvlášť neodráží původní název. A tak bychom si chtěli poslechnout, na co přijdete vy…

Vaše tipy nám můžete napsat na Facebooku, Instagramu či YouTube.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

×