Připravujeme: City of Great Machine. Steampunková hra ve stylu jeden-versus-ostatní

11. 10. 2023

Koncem 19. století se nejlepší mozky své doby spojily, aby založily dokonalé město. Město vznášející se na plošinách v oblacích, město, kde se o všechny lidské potřeby stará obrovský inteligentní stroj, město, jehož obyvatelé poznají neomezený blahobyt.

Všehostroj měl ovšem o svém úkolu vlastní představy. I samotné lidi chtěl přestavět ve svůj obraz. Nejprve převzal techniky a operátory, a jak tak žasli nad mechanickým vylepšením vlastních těl, krůček za krůčkem ztráceli lidskost a svobodnou vůli.

Nyní bojují na jeho straně a vás odhodlaných zbývá jen hrstka. Dokážete se vzepřít v posledním pokusu zachovat si lidství, nebo je celé město ztraceno v zajetí Všehostroje?

CITY OF THE GREAT MACHINE je steampunková hráčská hra na principu jeden-versus-ostatní, v níž se 1–3 hráči chopí role revolucionářů. Běhají po létajícím městě, povzbuzují původní obyvatele a vyvolávají stávky, zatímco se je další hráč v roli Great Machine snaží polapit. Jedním z mechanismů tedy je skrytý pohyb a odhadování v roli Great Machine, ale hra obsahuje i spoustu dalších originálních nápadů a navíc z ní dýchá atmosféra sci-fi 19. století, typická pro žánr steampunk. Atmosféru doplňují zdařilé ilustrace a doprovodné texty a celý tento originální počin přinese silné zážitky za rozumnou hrací dobu (90–120 minut během našich partií).

Hra obsahuje i čistě kooperativní režim, v němž za Great Machine hraje samotná hra a lze ji hrát i v jednom hráči jako sólo.

Dostupná bude v průběhu příštího roku.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

×