fbpx

Příští rok vám přineseme hru Vlci (The Wolves)

7. 12. 2022

Další titul, který na letošním Essenu rozvířil vody, byla novinka THE WOLVES od amerického vydavatelství Pandasaurus. Protože nás tahle hezky malovaná taktická hra taky zaujala, rozhodli jsme se ji přinést na vaše stoly. Ovšem pozor! Toto NENÍ další zvířátková rodinná hra! V této hře je hráč hráči vlkem!

V roli jednotlivých vlčích smeček se budete nelítostně přetahovat o území, lovit zvěř, pomocí působivého vytí brát neutrální potulné vlky pod ̷s̷v̷á̷ ̷k̷ř̷í̷d̷l̷a̷ svého vůdce smečky a sem tam dokonce může dojít na „přebarvení“ osamělého soupeřova vlka! Hra je poměrně divoká, konfliktní a plná zvratů, jak byste od divokých šelem měli očekávat.

Jedná se o taktickou poziční hru, v níž přesouváte členy své smečky po hexovém plánu pomocí zajímavého systému oboustranných karet terénů. Každý tah můžete podnikat své akce jen na konkrétních terénech, patřičné karty terénu (kde jste akce prováděli) otočit na druhou stranu a tímto způsobem přemýšlet, co díky své aktuální akci budete moci provést příště. Moc hezky je vyřešen i systém časování konce hry, který právě všechny motivuje k akcím na plánu.

Hra je podle nás krásně ilustrovaná a na stole vypadá moc zajímavě, ale hlavně ji doporučujeme středně pokročilým hráčům, kterým nevadí si ve hře trochu jít po krku. Vlčí vrh očekáváme v druhé polovině příštího roku.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Chystáme chytlavou rodinnou hru Města od španělského vydavatelství Devir a od mistra rodinných skládaček Phila Walkera-Hardinga. Každý hráč se v ní chopí role návrháře městské čtvrti, vybírá si...