fbpx

Připravujeme: Tři rychlé mini hry do kapsy

19. 5. 2023

Jak by se vám líbilo mít hru, kterou si můžete s sebou (bez krabice) vzít i v peněžence?

V Česku poměrně známým zástupcem čeledi „mikrohry“ je Milostný dopis, ale na světě jich existuje spousta dalších a americké vydavatelství Button Shy se dokonce specializuje jen na ně. Už dlouho po jejich tvorbě pokukujeme, zejména proto, že jedna z jejich her je inspirovaná českou historií… a konečně se povedlo se domluvit. A tak jsme vybrali tři hry, které chceme přivést už teď a pokud se mezi vámi uchytí, můžeme v trendu i pokračovat.

Řekni to květinou je kytičková hra od autorky Na křídlech, v níž si nabízíte květiny mezi sebou skrytě i veřejně a snažíte se nakombinovat nejlepší kytici ze 4 karet. Po třech kyticích hra končí a vítězí ten, kdo nejlépe zkombinoval skórovací podmínky na kartách.

Guláš je veselá taškařice výborná k hospodskému posezení. Skrytě v ní přihazujete ingredience do společného kotlíku nebo odháníte škůdce, kteří hrozí z kotlíku ingredience pojíst. Každý z hráčů ví jen o některých kartách a kdo nejlépe odhadne, kdy hodnota guláše dosáhne 12 bodů, utne kolo a přiblíží se k vítězství.

No a Kostnice Sedlec je hra pro 2-3 hráče, v níž vykopáváte ze hřbitova karty s lebkami a vršíte je do osobních pyramid. Podle posledních přání nebožtíků si ovšem např. trestanci přejí sousedit s knězi, milenci chtějí ležet u sebe, šlechtici chtějí mít pod sebou jiné šlechtice… kdo dokáže naskládat svou malou pyramidu nejlépe?

Velká část tvorby Button Shy nám připadá, že z málo komponent dokáže vykouzlit zajímavou hru, která např. báječně ukrátí cestu vlakem či čekání na jídlo v restauraci a nezabere vám mnoho místa v batohu. Navíc se k naší radosti podařilo domluvit, že se hry tisknou u nás, takže aspoň trochu podpoříme lokální ekonomiku. Všechny tři „MIN DO Kapsy“ by tu měly být už v létě!

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Chystáme chytlavou rodinnou hru Města od španělského vydavatelství Devir a od mistra rodinných skládaček Phila Walkera-Hardinga. Každý hráč se v ní chopí role návrháře městské čtvrti, vybírá si...