Připravujeme: Point City, pokračovatele hry Zbodni salát

26. 4. 2023

Point City je menší karetní hra navazující na hit Zbodni salát, ovšem tentokrát určená pro 2–4 mírně pokročilé hráče.

Stejně jako salát zajímavým způsobem využívá obě strany karet: na jedné straně najdete zdroj na stavbu budov, na druhé budovu. V každém tahu si vyberete 2 sousedící karty z mřížky 4×4. V případě budov musíte ze své zásoby odhodit patřičné karty zdrojů, abyste si budovu mohli dovolit. Budovy poté poskytují možnost vybrat si žeton bodování, „trvalé“ zdroje pro příští budovy, nebo vítězné body samy o sobě. Každá hra je jiná tím, jaké kombinace karet (a jak otočených) vstupují na trh a je na vás vybrat pro sebe právě ty nejlepší.

Hra nám učarovala tím, s jakým minimalismem chytře pracuje s dvoustrannými kartami a navíc pokračuje v salátové tradici stejně minimalistických, ale roztomilých ilustrací.

Zatím ale nevíme, co s názvem. Poradíte nám, jak tu slovní hříčku s BODem zachovat i zde? Své návrhy nám můžete psát pod náš příspěvek na Facebooku či na YouTube.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Unboxing Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

Unboxing Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

Podívejte se společně s námi, co najdete uvnitř krabice naší nové deskové hry. Tentokrát zde máme unboxing hry Příšeří: Hrdinům vstup zakázán. V obchodech bude dostupná již od 28. června a již nyní...

Připravujeme: Tři rychlé mini hry do kapsy

Připravujeme: Tři rychlé mini hry do kapsy

Jak by se vám líbilo mít hru, kterou si můžete s sebou (bez krabice) vzít i v peněžence? V Česku poměrně známým zástupcem čeledi „mikrohry“ je Milostný dopis, ale na světě jich existuje...