fbpx

Připravujeme: Medobraní, krásná rodinná hra o včelách a medu

15. 3. 2023

Jak víte z Mindotazů, připravujeme českou verzi včelí hry Honey Buzz, teď už bychom asi mohli říkat Medobraní.

Jedná se o pěknou rodinnou a vizuálně povedenou hru pro 1–4 správce pláství. Královna vás pověřila týmem dělnic a vlastní pláství a vy budete vysílat dělnice do různých částí úlu, odkud vám budou nosit dílky plástve, kterou si skládáte před sebou. Díky specifickému tvaru dílků vám budou v osobní plástvi vznikat volné buňky, do nichž získáváte dílky nektaru, na nichž vyrábíte med a ten pak prodáváte lesním zvířátkům ve formě jejich oblíbených pamlsků. Navíc právě při vytvoření volné buňky spouštíte akce dle symbolů, které s buňkou ve vaší plástvi sousedí, a celé je to zajímavá prostorová skládačka s přístupnými pravidly, která se na serveru BoardGameGeek řadí mezi nejlepších 100 rodinných her všech dob.

Za fotky rozložené hry děkujeme Mirce Jandové – jsou ovšem z Deluxe verze, v retail verzi jsou dílky nektaru kartonové, ale zase jsou v ní hezčí žetony pylu.

My máme zvířátka v deskovkách rádi (což je asi z portfolia MINDOKu poznat), ale včely nám dosud v portfoliu chyběly, a přitom jsou pro lidstvo velmi důležité. Proto máme radost, že se po dlouhých peripetiích podařilo domluvit lokalizaci možná nejzajímavější „včelí“ deskovky, kterou nabízí globální trh.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Chystáme chytlavou rodinnou hru Města od španělského vydavatelství Devir a od mistra rodinných skládaček Phila Walkera-Hardinga. Každý hráč se v ní chopí role návrháře městské čtvrti, vybírá si...