fbpx

Připravujeme hru Earth. Postavte si svůj vlastní ekosystém

2. 3. 2022
Když vidíme hru, která má pěkné téma, ilustrace a skvěle funguje na stole, tak je těžké říci ne. Něco podobného se nám nyní stalo s novinkou EARTH, kterou vám přineseme česky 🤩😍
 
EARTH je velmi pěkně fungující engine building, ve kterém vytváříte svůj vlastní ostrov. Přírodní téma je prostoupené celou hrou a jednotlivé karty flory, ze kterých stavíte své tablo, rostou nejen do šířky, ale i do výšky! Společně s tím využíváte terén, plníte úkoly pro vybraná zvířata a snažíte se vše skloubit tak, abyste vyhráli.
 
Díky systému výběru akcí se hráči nikdy nenudí. Všichni ji totiž dělají v ten samý moment a ten, kdo akci vybíral, získává bonus navíc. Akce se následně spouští i z vyložených karet, kdy je občas velmi důležité, na jaké místo jste je na stole položili. K tomu je důležité správně hrát i události, které vám umožní získat výměnou za ztrátu bodů velmi zajímavé bonusy. Sledovat je tak toho třeba poměrně hodně, vše do sebe ale krásně zapadá a tak se dle nás jedná o krásnou středně těžkou hru.
 
K tomu je navíc velmi pěkně ilustrovaná a nabízí opravdu velkou znovuhratelnost. Karet je ve hře nepřeberné množství a jednotlivé úkoly se losují z velkého balíčku a tak každá partie bude zcela jiná.
 
EARTH vám přineseme hned společně s první várkou her z Kickstarteru (kde právě na tuto hru běží kampaň) začátkem příštího roku.
 
(Na fotografiích je aktuální prototyp hry. Podoba jednotlivých komponent není finální.)

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Chystáme chytlavou rodinnou hru Města od španělského vydavatelství Devir a od mistra rodinných skládaček Phila Walkera-Hardinga. Každý hráč se v ní chopí role návrháře městské čtvrti, vybírá si...