Přivítejte nové verze hry Carcassonne

1. 9. 2022

Carcassonne paří mezi stálice na trhu a proto jsme rádi, že vám můžeme představit nové verze této oblíbené hry.

Hlavní změnou je design krabice, který nyní zajímavěji ukazuje, o čem samotná hra Carcassonne je. Jak na základní krabici, tak na Big Box verzi, se objevuje béžová barva, která je následně použita i v pravidlech.

Pravidla jsou přitom stejná, jako byla v minulých letech, došlo pouze k jejich přeuspořádání do nového vzhledu.

U Carcassonne Big Box došlo k nahrazení plastového insertu papírovým. Pojme jak všechny komponenty v Big Boxu, tak i případná další rozšíření. Jeho výhodou pak je, že udrží roztříděné dílky pro jednotlivá rozšíření, která najdete přímo uvnitř krabice.

Na srovnání rozdílů nového a starého Big Boxu se můžete podívat v následujícím videu:

Nové verze hry můžete nalézt již nyní v obchodech.

Nejčastější otázky a odpovědi:

 • Liší se nová verze od staré?
  Ne, v základu se neliší. Změněn byl pouze design krabice a pravidel, dílky zůstávají, až na drobné detaily neměnící hru, stejné.
 • Jsou v nové verzi jiné dílky?
  Dílky v nové verzi jsou stejné, jako v předchozí. Došlo pouze k drobným grafickým změnám na několika málo dílcích, které ale nijak nemění hru.
 • Je nová verze kompatibilní se starší hrou a rozšířeními?
  Ano. Liší se totiž pouze krabice a pravidla. Samotné dílky tak můžete míchat s aktuálním designem z roku 2017 základní krabice i rozšířeních aniž byste poznali rozdíl.
 • Budou takto vypadat i rozšíření?
  Ano, původní vydavatel plánuje postupně předělat do nového vzhledu krabice i všechna rozšíření. Prozatím je k dispozici ale pouze stávající verze rozšíření.
 • Uvnitř nového insertu Big Boxu jsou otazníky, k čemu jsou?
  Boxy s otazníky slouží pro uložení dílků z dalších rozšířeních, které si zákazník případně dokoupí.

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Předobjednávky na Psí park i s rozšířeními jsou spuštěny

Předobjednávky na Psí park i s rozšířeními jsou spuštěny

Psí park se blíží a my jsme spustili předobjednávky! Sbírejte pejsky, choďte s nimi na procházky a hlavně – skvěle se u toho bavte! Tato hra by neměla chybět ve sbírce žádného pejskaře. Společně se základní hrou vychází i dvě rozšíření, Psí hvězdy a Evropští...

Zažijte s dětmi zábavný závod ve hře Velká kvedlinburská

Zažijte s dětmi zábavný závod ve hře Velká kvedlinburská

Velká kvedlinburská je naše novinka, která vyšla těsně před Vánoci a nám ze skladu zmizla téměř okamžitě. Nyní nám ale došel zbytek nákladu a tak opět zamířila do obchodů! Pokud ještě nemáte tuto roztomilou závodní hru pro děti již od 5 let, tak neváhejte. Každý rok v...

Staňte se mistry čokolády v nové limitované edici hry Azul

Staňte se mistry čokolády v nové limitované edici hry Azul

Únor se blíží a s ním i svátek zamilovaných. Pokud hledáte ideální dárek pro vaši drahou polovičku, máme pro vás jednu novinku. Od 1. února totiž bude v obchodech zbrusu nová limitovaná edice hry Azul. Ve hře Azul: Mistři čokolády budete skládat vlastní bonboniéru za...