fbpx

Připravujeme: Turing Machine. Nejlepší sólo hru roku 2022 dle BGG

24. 7. 2023

Minulý týden jsme v podcastu Problém prvního hráče naznačili, že budeme vydávat sólo hru. A dnes jsme tu s jejím oznámením! Česky totiž vydáváme hru TURING MACHINE – titul, který je sice i pro více hráčů, vyhrál ale ocenění NEJLEPŠÍ SÓLO HRA ROKU 2022 v soutěži Golden Geek Awards na největším komunitním webu s deskovkami, BGG, v hlasování právě hráčů.

A o co jde? V této silně netradiční hře se budete snažit uhádnout trojmístný číselný kód. Jako nápovědu máte na stole několik otázek, jejichž odpovědi vám dají indicie potřebné k uhádnutí. V každém kole sestavíte váš tip na finální kód a podrobíte ho několika otázkám. Ty fungují např. stylem – je druhé číslo větší, než třetí? Odpovědí je vám vždy ano či ne a je tak na vás, abyste za pomoci dedukce pochopili, co vám hra odpovídá a jaký je výsledný kód.

Když jsme tuto hru viděli napoprvé, tak nás zaujala už jen samotná děrovaná krabic a také důmyslný systém překrývajících se kartiček, ze kterých se skládá vámi hádaný kód. Ono totiž pokládání otázek a odpovídání probíhá kompletně offline!
Hru si zahrajete až ve čtyřech hráčích, kdy každý hádá sám za sebe, u těch opravdu těžkých rébusů ale můžete spojit hlavy dohromady, či hrát jen sami se sebou.

Různých kódů/problémů k řešení je zde více než 7 milionů, takže věříme, že budete mít co hrát opravdu hodně dlouho. (Zadání pro další a další případy je dostupné skrze generátor online, kde si nastavíte obtížnost.)

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Chystáme chytlavou rodinnou hru Města od španělského vydavatelství Devir a od mistra rodinných skládaček Phila Walkera-Hardinga. Každý hráč se v ní chopí role návrháře městské čtvrti, vybírá si...