fbpx

Připravujeme: Příští stanice Londýn 🚇

1. 3. 2023

Máme tu oznámení další hry, kterou jsme ulovili v Essenu a okamžitě se do ní zamilovali. Je chytrá, v malé krabičce, s jednoduchými pravidly, zahrajete si ji za 20 minut a ještě vypadá super! Její autor Matthew Dunstan navíc několik let bydlel v Praze a tak nám nahrál osobní přání a oznámení.

To je PŘÍŠTÍ STANICE LONDÝN, hra z řady flip’n’write, tedy otoč kartu a kresli. Má ale několik zajímavých obměn 🙂 Snažíte se vybudovat co nejlepší systém linek metra, přičemž v každém kole kreslíte jinou barvu, linku. Linky se mohou protínat pouze ve stanicích (za což máte body) a až na výjimečné případy se nemohou větvit. Podaří se vám spojit všechny potřebné stanice tak, abyste obsloužili co nejvíce městských čtvrtí?

My když si tuto hru zahráli poprvé, tak jsme byli nadšení. Simultánní tahy, super téma a neotřelé kreslení, kdy barevné tužky posíláte na konci kola okolo stolu, vytváří nevšední kombinaci. A díky poslednímu zmíněnému platí, že i když je pro všechny hráče otočená stejná karta, na kterou stanici je nutné linku v daném tahu vést, každý kreslí trasu jinak. Každý má jinou barvu a každá začíná v jiné části města, zatímco symboly stanic (kruh, čtverec, atd.) se opakují po městě a často tak máte na výběr několik možností, kudy metro vyhloubit.

Tak pojďte s námi do Londýna! PŘÍŠTÍ STANICE LONDÝN  bude v prodeji JIŽ 1. ČERVENCE!

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Připravujeme: Zábavnou rodinnou hru Města

Chystáme chytlavou rodinnou hru Města od španělského vydavatelství Devir a od mistra rodinných skládaček Phila Walkera-Hardinga. Každý hráč se v ní chopí role návrháře městské čtvrti, vybírá si...