fbpx

Připravujeme: Beacon Patrol. Poradíte nám název?

31. 1. 2024

Hry od vydavatelství Pandasaurus se nám poslední dobou trefují do noty, a nejinak je tomu i u logické kooperativní jednohubky BEACON PATROL.

Každý hráč se v ní chopí role kapitána lodi, na níž se vydá prozkoumat pobřeží a ostrůvky Severního moře, zda je všude dostatek bójek a majáků, aby byla místní lodní doprava bezpečná. Ve svém tahu máte za úkol přiložit dílky ze své zásoby ke společné ploše, ale krajina musí navazovat, dílky nesmíte otáčet, musíte je přikládat vedle své lodi a ta má jen omezený počet „přejezdů“ za tah. Jednou za tah si sice můžete vyměnit dílek se spoluhráčem, ale to často nestačí a jste nuceni dílky i odhazovat.

Jde o to naskládat společnou plochu co nejkompaktněji, protože body získáte pouze za dílky, s nimiž ze všech 4 stran jiné dílky sousedí. A jak asi tušíte, není to úplně snadné, přestože samotná pravidla jsou. V krabici najdete i dva moduly, jimiž si můžete ozvláštnit další partie.

Tato pěkná hra s přikládáním dílků „na způsob Carcassonne“, ale s kooperativním hlavolamem, by mohla připlout rozehřát vám mozkové závity už v druhé polovině tohoto roku. A co myslíte, jak nazvat česky BEACON PATROL, aby to mělo šmrnc? 🙂

Své tipy můžete psát na náš Discord, Facebook, Instagram, YouTube či Threads 🙂

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

×