Léto plné předobjednávek. Připravte se na nášup novinek v září!

1. 8. 2022

Léto je v plném proudu a v září máme pro vás nachystáno spoustu novinek. Na většinu z nich jsme právě spustili předobjednávky. Můžete tak zamířit do svého oblíbeného obchodu a mít naše hry mezi prvními hned, jak nám dorazí na sklad.

Pojďme se nyní podívat na to, co nás v září a říjnu čeká:

Archa nova

Jednou z našich nejočekávanějších her tohoto roku je právě Archa Nova. Na BoardGameGeeku patří za poslední měsíce k nejhranějším hrám, a to celosvětově. Vybudujte svou vlastní ZOO, starejte se o zvířata, vypusťte je zpět do volné přírody a získejte co nejvíce prestiže.

Archa Nova je hra pro hráče, kteří mají rádi nepřeberné množství strategií a herních možností.

Předobjednat na Svět-her


Divočina Severní Ameriky

Se zvířátky pobudeme ještě chvíli. Ve hře Divočina Severní Ameriky se totiž podíváte za oceán a budete postupně skládat svou vlastní divočinu. Tato hra je unikátní nejen nádhernými ilustracemi, ale i systémem akcí, které vybíráte z akčních destiček.

Hra je dostupná i ve verzi deluxe, která navíc nabízí neoprenovou centrální desku a nové hráčské desky. Na rozdíly mezi oběma verzemi se můžete podívat na našem YouTube kanále.

Předobjednat na Svět-her


Osud dobrodruha

Ve hře Osud dobrodruha se vydáte na fantastické dobrodružství a budete postupně vytvářet příběh, neboli osud, vašeho hrdiny. Stanete se hrozivými padouchy, o kterých se budou šuškat zvěsti po celé zemi, nebo budete naopak chrabrými hrdiny, co zachraňují ostatní? Vše je jen na vás!

Předobjednat na Svět-her


Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť

Postavte si svůj vlastní park pro dinosaury! Ve hře Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť se dostanete do role vedoucího právě jednoho parku. Budete mít na starosti chování nových druhů, stejně jako najímání zaměstnanců, stavění atrakcí a hlavně – vaším úkolem bude bavit návštěvníky! Pozor ale na nebezpečí. Třeba takový Tyrannousaurus rex umí udělat pěknou paseku, když se vymkne kontrole!

Ostrov dinosaurů je pořádná hra ve stylu hoď a kresli, oproti jiným ale nabízí velké množství interakce a velké množství strategií. U této hry se nejen pobavíte s přáteli, ale budete muset i pořádně přemýšlet.

Předobjednat na Svět-her


Azul: Zahrady pro královnu

Ve čtvrtém dílu ze série Azul budete skládat zahrady pro královnu. Tentokrát na vás čekají nové mechaniky a nový systém výběru a pokládání dílků. Svou zahradu si totiž skládáte z desek, které fungují jako dílky, když si je berete z nabídky. Stejně tak fungují i při placení – za položení dílku totiž budete muset zahodit další!

Azul: Zahrady pro královnu nabízí nový pohled na klasickou sérii a posouvají ji směrem k hrám pro náročnější hráče, přesto si ale zachovávají snadná pravidla, rychlou hratelnost a krásný vizuál.

Předobjednat na Svět-her


Caesar!

Ovládněte Řím ve 20 minutách! Caesar! navazuje na Blitzkrieg!, oblíbenou hru pro dva z válečného prostředí. Nově se přenáší právě do Říma, kde budou dva hráči soupeřit o nadvládu nad Římem.

Vyšlete jednotky do provincií, získejte nad nimi kontrolu a mějte tak výhodu nad soupeřem. Nebo se raději zaměříte na ovládnutí senátu? Rozhodnutí je na vás!

Předobjednat na Svět-her


Sobek pro 2 hráče

U dvojkovek ještě zůstaneme, je tu totiž Sobek pro 2 hráče. Řím ale vyměníme za Egypt, kde se dostanete na trh. Vaším cílem bude sbírat jednotlivé produkty. To se děje zábavným stylem, kdy svým rozhodnutím ovlivníte nabídku, kterou bude mít váš soupeř. Sobek je tak velmi chytrá a chytlavá přetahovaná pro dva, navíc s variabilním koncem hry.

Předobjednat na Svět-her

Sledujte nás na sítích:

Pokračovat ve čtení:

Příští rok vám přineseme hru Vlci (The Wolves)

Příští rok vám přineseme hru Vlci (The Wolves)

Další titul, který na letošním Essenu rozvířil vody, byla novinka THE WOLVES od amerického vydavatelství Pandasaurus. Protože nás tahle hezky malovaná taktická hra taky zaujala, rozhodli jsme se ji přinést na vaše stoly. Ovšem pozor! Toto NENÍ další zvířátková rodinná...

Naučte se ovládat svůj Šestý smysl | VIDEONÁVOD

Naučte se ovládat svůj Šestý smysl | VIDEONÁVOD

Šestý smysl je naše nová slovní asociační párty hra pro 4 až 8 hráčů. Ti se rozdělí na dva týmy a každý z nich vybere jednoho, který se stane duchem. Cílem ostatních je jako první uhodnout tajemné slovo, které jim duchové napovídají. To se děje za pomoci série otázek...

Příští rok přineseme hru Revive

Příští rok přineseme hru Revive

Jeden z největších hitů letošního Essenu mezi hrami pro hráče bylo REVIVE. V této hře se chopíte jednoho z klanů lidstva, které pod povrchem Země přežily dobu ledovou a nyní, když po 5000 letech led roztává, se vypravily zpět na povrch, aby znovu vybudovaly...